Vântul suflă a pagubă! Un bloc din Oravița a rămas azi noapte fără acoperiș!

modelmic

Momente de groază pentru locuitorii unui cartier din Oravița!

Noaptea trecută, din cauza vântului puternic, acoperișul unui bloc, din cartierul Zona Gării, a fost spulberat de rafalele de vânt iar orăvițenii s-au văzut încă o dată neputincioși în fața naturii dezlănțuite.

Au fost afectate rețelele electrice precum și cele două rețele furnizoare de internet și cablu.

La această oră se desfășoară lucrări de degajare a acoperișului, precum și remedierea rețelelor afectate de incident.

modelmic

Încă de aseară meteorologii au emis avertizări legate de vântul puternic care se va abate în această zonă, intensificările fiind resimțite în cursul serii în orașul din Valea Carașului.

Autoritățile recomandă cetățenilor să evite zonele de acces în jurul blocurilor cu acoperișuri improvizate care se pot desprinde și provoca accidente, să evite zonele cu copaci, antene, panouri publicitare, indicatoare rutiere sau alte obiecte ce ar putea cădea la vânt puternic și proximitatea clădirilor șubrede sau cu tencuieli degradate din care s-ar putea produce desprinderi.

Diana RADU

Distribuie pe:

Stiri similare

1 Comentariu

  1. Gore

    Pentru autorul articolului !

    Odată – când înseamnă cândva.
    O dată – când poate fi numărat, în seria o dată, de două ori.

Comments are closed.

Reper24 nu îşi asumă răspunderea pentru comentarii, deoarece nu-i aparţin şi îşi rezervă dreptul de a interzice sau de a şterge comentariile care conţin: insulte, instigări la ură, la violenţă sau la acte ilegale, exprimări obscene/vulgare
Citiţi şi Politica Redacţiei