Cu sprijinul financiar al unui om de afaceri din municipiu, la începutul acestui an, au fost reabilitate mai multe saloane, băi și vestiare din Secția ORL a Spitalului Municipal de Urgenţă din Caransebeş. În cursul lunii aprilie, unitatea medicală a mai beneficiat de un contract de sponsorizare, concretizat prin recondiţionarea şi renovarea completă, zilele trecute, a unui număr de şapte toalete, destinate personalului sanitar şi pacienţilor din cadrul Secţiei Chirurgie, sponsorul acestor lucrări fiind BENNING POWER ELECTRONICS ROM SCS, se arată într-un comunicat al conducerii spitalului.
În această perioadă se mai lucrează și la reabilitarea unor grupuri sanitare din Secția Obstetrică-Ginecologie, de data aceasta din fonduri puse la dispoziţie de administraţia locală.
Cosmin VLAD
