Spitalul din Caransebeş, reabilitat din sponsorizări

modelmic

Cu sprijinul financiar al unui om de afaceri din municipiu, la începutul acestui an, au fost reabilitate mai multe saloane, băi și vestiare din Secția ORL a Spitalului Municipal de Urgenţă din Caransebeş.  În cursul lunii aprilie, unitatea medicală a mai beneficiat de un contract de sponsorizare, concretizat prin recondiţionarea şi renovarea completă, zilele trecute, a unui număr de şapte toalete, destinate personalului sanitar şi pacienţilor din cadrul Secţiei Chirurgie, sponsorul acestor lucrări fiind BENNING POWER ELECTRONICS ROM SCS, se arată într-un comunicat al conducerii spitalului.

În această perioadă se mai lucrează și la reabilitarea unor grupuri sanitare din Secția Obstetrică-Ginecologie, de data aceasta din fonduri puse la dispoziţie de administraţia locală.

Cosmin VLAD

 

Distribuie pe:

Stiri similare

Reper24 nu îşi asumă răspunderea pentru comentarii, deoarece nu-i aparţin şi îşi rezervă dreptul de a interzice sau de a şterge comentariile care conţin: insulte, instigări la ură, la violenţă sau la acte ilegale, exprimări obscene/vulgare
Citiţi şi Politica Redacţiei