Popa îi scoate mâine pe reșițeni din casă! „E primăvară, hai afară”

modelmic+editorial

Primăria Reșița le-a pregătit reșițenilor un cadou întârziat de Paște, așa că-i îndeamnă să iasă mâine din case pentru a se bucura de el.

Este vorba despre o serie de activități, destinate în special celor mai mici dintre reșițeni, dar și părinților, bunicilor și copiilor de orice vârstă. Sub numele de „E primăvară, hai afară!”, manifestația se va desfăşura atât în Centru Civic cât şi în Parcul Tricolorului, în data de 18 aprilie, cu începere de la ora 16:00.

În Centru Civic între orele 16:00 și 17:30 va avea loc un spectacol interactiv de teatru şi magie susţinut de echipa Teatrului de Vest, în timp ce în Parcul Tricolorului  între 16:00 – 20:00 vor fi organizate ateliere de creaţie, facepanting, modelare baloane, confecţionare brăţări, concurs de desen pe asfalt, concurs de forţă – tras de sfoară, concurs de viteză de reacţie – scaunele, muzică live, întâlnire cu personaje de poveste etc. De asemenea, atmosfera va fi completată de un concert live susținut de trupa Red Flame.

 

Diana RADU

Distribuie pe:

Stiri similare

Reper24 nu îşi asumă răspunderea pentru comentarii, deoarece nu-i aparţin şi îşi rezervă dreptul de a interzice sau de a şterge comentariile care conţin: insulte, instigări la ură, la violenţă sau la acte ilegale, exprimări obscene/vulgare
Citiţi şi Politica Redacţiei