Managerul Spitalului Municipal de Urgență Caransebeș, Octavian Dena, și-a dat demisia!

modelmic

După scandalul iscat de demiterea fostului manager al Spitalului Municipal de Urgență Caransebeș, Mihaela Popovici, există toate premizele ca spectacolul să continue pe marginea actului managerial al acestei unități sanitare.

Astăzi am aflat cu stupoare că Octavian Dena, cel care a preluat destinele spitalului caransebeșean și-a înaintat demisia din funcția pe care a deținut-o din postura de interimar. Nominalizat de primarul în funcție al municipiului Caransebeș, Felix Borcean, Octavian Dena anunța la momentul numirii că va fi o șansă pentru soluționarea crizei financiare pe care o traversează de multă vreme spitalul.

Iată că soluția vremelnică găsită de edilul Borcean pentru înlocuirea pe repede înainte a Mihaelei Popovici nu a avut sorți de izbândă. În cercurile închise ale societății caransebeșene se vorbește de faptul că doamna Dena i-a cerut soțului Octavian să renunțe de mai multă vreme la funcția de manager al SMU Caransebeș. La rândul său, Octavian Dena a recunoscut faptul că presiunea pe care a presupus-o ocuparea acestei funcții l-a copleșit. Astăzi, managerul Dena a chemat la raportul de gardă medicii spitalului din Caransebeș și i-a informat asupra deciziei pe care a luat-o.

Reper 24 a încercat să îl contacteze pe Octavian Dena, dar acesta nu a răspuns până la această oră.

 

Diana RADU

Distribuie pe:

Stiri similare

1 Comentariu

  1. zero

    “Octavian Dena a recunoscut faptul că presiunea pe care a presupus-o ocuparea acestei funcții l-a copleșit.”

    Ca şi hotelul mult prea mare pe Muntele (mult prea) Mic, un spital mult prea mare pentru un oraş mult prea mic?

Comments are closed.

Reper24 nu îşi asumă răspunderea pentru comentarii, deoarece nu-i aparţin şi îşi rezervă dreptul de a interzice sau de a şterge comentariile care conţin: insulte, instigări la ură, la violenţă sau la acte ilegale, exprimări obscene/vulgare
Citiţi şi Politica Redacţiei