Jandarmi noi și tineri, de pază asupra județului!

modelmic+editorial

Astăzi, la sediul Inspectoratul de Jandarmi Judeţean Caraş-Severin, a avut loc un ceremonial de numire în funcţie a trei ofiţeri, absolvenţi ai Academiei de Poliţie „Al.I. Cuza“ Bucureşti şi cinci subofiţeri, absolvenţi ai Şcolii Militare de Subofiţeri Jandarmi “Grigore Alexandru Ghica” Drăgăşani şi ai Şcolii Militare de Subofiţeri Jandarmi “Petru Rareş” Fălticeni.

 

În primele cinci zile tinerii jandarmi vor urma un program de pregătire înaintea intrării în serviciu, program ce va conţine atât noţiuni teoretice cât şi activităţi practice, acesta finalizându-se cu verificarea cunoştintelor şi abilităţilor practice dobândite. Tinerii jandarmi au fost repartizaţi către structurile operative din subordinea inspectoratului, respectiv Detaşamentul 1 Jandarmi Mobil Reşiţa, Detaşamentul 4 Moldova Nouă şi Postul Montan Jandarmi Văliug.

Inspectorul şef, Adrian Bîcleşanu, i-a asigurat pe tinerii ofiţeri de sprijinul său, i-a felicitat şi le-a dorit succes în activitatea pe care o vor desfăşura în cadrul inspectoratului nostru.

IMG_4739

Avansări în grad la Inspectoratul de Jandarmi Judeţean Caraş-Severin

Tot astăzi, prin ordinul Inspectorului şef al Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Caraş-Severin, 18 subofiţeri din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Caraş-Severin, care au îndeplinit stagiul minim în grad au fost avansaţi “pentru rezultate bune şi foarte bune”, la termenul prevăzut de lege, în gradul următor.

Festivităţile avansării în grad au avut loc în incinta Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Caraş-Severin, începând la ora 09:00.

IMG_4732

Alexandra JURCA

Distribuie pe:

Stiri similare

1 Comentariu

  1. vali

    Speram sa vegheze si la barul din Moroasa, cel de langa Duet unde in fiecare seara au loc partide de poker.Sunt autorizati pentru asa ceva proprietarii barului? Vin si oameni ai legii sa joace. Luati masuri sau..sesizam pe altii.

Comments are closed.

Reper24 nu îşi asumă răspunderea pentru comentarii, deoarece nu-i aparţin şi îşi rezervă dreptul de a interzice sau de a şterge comentariile care conţin: insulte, instigări la ură, la violenţă sau la acte ilegale, exprimări obscene/vulgare
Citiţi şi Politica Redacţiei