„Iubesc cetățenii din Măureni și rămân alături de ei”! Brian Filimon NU va candida pentru Primăria Bocșa!

filimon

Liberalul Brian Filimon a decis: nu va schimba fotoliul de primar al comunei Măureni pentru cel de la Bocșa. Din dragoste și respect pentru cetățenii care și-au pus încrederea în el în toamna anului trecut, atunci când a fost ales de peste 90% dintre cei care au trecut pe la urnele de vot, pentru un nou mandat de primar. Și asta, în ciuda faptului că în urma sondajului intern realizat de PNL, Filimon s-a situat pe primul loc în preferințele bocșenilor, fiind considerat de aceștia candidatul liberal cu cele mai multe șanse la câștigarea Primăriei Bocșa.

Referitor la candidatura mea destul de controversată în această perioadă, din primul moment nu mi-am dorit nicio clipă și nu am simțit nicio clipă că o să îi las pe cei de la Măureni. Cred că am făcut acest lucru înțeles și prin declarațiile mele anterioare. Însă nu puteam să nu mă simt onorat de decizia președintelui de partid și a partidului implicit, de faptul că m-au considerat a fi o soluție viabilă pentru ei și de încrederea pe care avut-o în mine, după primul mandat de primar la Măureni, să preiau un oraș ca Bocșa și să mă arunc în lupta câștigării alegerilor locale de la Bocșa.

Însă decizia este una finală și clară. Este nu. Nu voi candida la Bocșa, voi susține candidatul PNL de la Bocșa. Iubesc cetățenii din Măureni, țin la fiecare cetățean în parte și cred că mai am multe lucruri de făcut în comunitatea din Măureni și Șoșdea. Sunt motivat în continuare și fac lucrurile cu drag și din suflet”, a explicat pentru Reper 24, primarul Brian Filimon.

Rămâne de văzut pe cine vor desemna liberalii în postura de candidat pentru alegerile ce vor avea loc la Bocșa spre finalul lunii viitoare. De precizat că în sondajul intern realizat de PNL prin care au fost măsurate șansele posibililor candidați liberali la fotoliul de primar al orașului Bocșa, au mai fost incluși printre alții prefectul județului Caraș-Severin, Cristian Gâfu și actualul viceprimar cu atribuții de primar al orașului Bocșa, Sorin Perian. Probabil că o decizie clară cu privire la cine va arunca PNL-ul în lupta electorală de la Bocșa va fi luată în cursul zilei de astăzi.

 

Karina TINCUL

Distribuie pe:

Stiri similare

Reper24 nu îşi asumă răspunderea pentru comentarii, deoarece nu-i aparţin şi îşi rezervă dreptul de a interzice sau de a şterge comentariile care conţin: insulte, instigări la ură, la violenţă sau la acte ilegale, exprimări obscene/vulgare
Citiţi şi Politica Redacţiei