Un accident ce poate fi catalogat drept stupid s-a petrecut în dimineața acestei zile în stațiunea Crivaia, în apropierea Pontonului de la Casa Baraj.
,,Ponton Nation”-ul de aseară pe semne că s-a încheiat pentru unii amatori de petreceri stropite cu ,,de-ale gurii” şi cu o ceață aferentă pe ochi. De aici şi modul în care a găsit de cuviință un timişorean să ,,parcheze” propriul său Polo. După cum se poate observa şi din imaginile surprinse de reporterul Reper 24, maşina a devenit un adevărat stăvilar pe pârâul care desparte Casa Baraj de drumul județean…
Din fericire, în afara unei sperieturi strașnice nu au rezultat victime în urma incidentului.
Cu toate acestea, fără vreo învățătură de minte, petrecerile vor continua în dulcele stil clasic – rave şi bahic până în toamnă.
Ce vă recomandăm noi este să apreciați, la finalul acestor paranghelii, diferența dintre parcările realizate pe bune şi cele virtuale.
Parcări?
De menționat este şi faptul că la Casa Baraj nu există niște parcări decente, ci doar locuri unde s-au executat tăieri de copaci care au făcut spațiu mașinilor să staționeze temporar pe-acolo.
Proprietarul de la Casa Baraj, în afara unei circoteci ieftine cu pensionarii, nu ne-a impresionat până acum în capitala Banatului Montan cu nicio parcare de tip subteran, basca nici măcar cu ceva noi parcări terane de care reșițenii duc o lipsă stringentă, darmai parcări peste râuri si pârâuri … Mai trag un fum … revin…
Sergiu TABAN



Nu are acord de mediu, ca ar fi facut parcare.
Pingback: Ghinion curat pentru un sofer din Timisoara! Ce a patit in vacanta? FOTO! | Opinia Timisoarei – Stiri din Timisoara cu foto si video, evenimente, locuri de munca, meteo, curs valutar, cancan, horoscop, imobiliare, Facebook, Twitter, Youtube si Poli
La ce conexiuni face autorul articolului, nu-i mare lucru să ne spună într-o zi că Primarul e vinovat că unii nu au învățat pentru BAC ….
Cât curaj Sergiule, cât curaj……aparent reșițenii au schimbat doar muzica….nu-i așa?
Se mai intampla
Pingback: Ghinion sau accident stupid pentru un timişorean? Cum şi-a găsit maşina, în minivacanţa de Sf. Maria | www.Vrajitorul.us
Pingback: Ghinion sau accident stupid pentru un timişorean? Cum şi-a găsit maşina, în minivacanţa de Sf. Maria – EQY News
Pingback: Ghinion sau accident stupid pentru un timişorean? Cum şi-a găsit maşina, în minivacanţa de Sf. Maria | OkNews.ro
Pingback: Adpres Media - Adpres.net