Accidentele par să se țină lanț la Reșița. După ce în urmă cu două zile un biciclist a fost zburat de pe trecerea de pietoni, astăzi neatenția și carosabilul ud fac noi victime.
Două mașini s-au izbit frontal în zona Triaj din municipiu după ce o șoferiță a pierdut controlul volanului. Femeia se deplasa din direcția Centru spre Govândari și, în curba din Triaj, a pierdut controlul volanului intrând pe contrasens unde a lovit o altă mașină care circula regulamentar.
Nu se știe încă cât de grav au fost rănite persoanele implicate în accident dar cele două autoturisme au fost avariate serios.
Rămâi cu Reper24, revenim cu detalii!
Diana RADU
Foto: T. Ciprian

