Echipele de intervenţie ale pompierilor şi poliţiei reşiţene au intervenit astăzi pe Bulevardul Republicii în faţa corpului primăriei municipiului Reşiţa pentru devierea circulaţiei pietonilor şi evitarea unor accidente provocate de ţiglele care se desprind de pe acoperişul blocului.
ISU Caraş-Severin a fost sesizat printr-un apel al unui cetăţean.
La această oră, pompierii iau legătura cu administraţia blocului şi verifică dacă sunt şi alte ţigle care se pot desprinde.
Laura PIPERIU





