
În plină campanie pentru alegerile europarlamentare, secretarul general al PRO România, Ion Mocioalcă, pierde controlul pe una din cele mai puternice organizații din județ, care număra peste 200 de adepți! O noua dezertare din PRO România s-a produs în orașul Anina, acolo unde președintele organizației locale PRO România, Mircea Crișan și membri acestei organizații au decis susținerea în bloc a candidatului PSD la alegerile europarlamentare, Luminița Jivan.
Pentru Crișan, momentul reprezintă o revenire în partidul condus de Liviu Dragnea și are o strânsă legătură cu faptul că noul lider al organizației județene este Luminița Jivan.
Mircea Crișan a părăsit PSD ca urmare a unor animozități din trecut, în perioada în care social-democrația îl avea în Caraș Severin ca șef pe Ion Mocioalcă. Despre decizia pe care a luat-o, Mircea Crișan a motivat: “am conlucrat cu doamna Jivan și în trecut, la alegerile parlamentare din 2016, atunci când PSD a obținut un scor istoric la Anina.

Cred în proiectele pe care le are, în modul în care se preocupă de dezvoltarea județului Caraș-Severin, pentru că am văzut cu ochiul liber cum a rezolvat punctual problemele cu care se confruntă unitățile administrativ teritoriale din această zonă.
Sunt sigur că am făcut o alegere bună, fiind alături de PSD și astfel de candidata Luminița Jivan, un deputat care a demonstrat, după foarte mulți ani de zile, că se poate mai bine pentru județul nostru”.
Diana RADU
200 de adepti…..poate inepti care sunt vreo 3 Luca si Matei.
Pingback: Întrega organizație PRO România din orașul Anina a trecut la PSD! – STIRILE TRANSILVANIEI
Cine se aseamana, se aduna.
Vezi video pe lincul de mai jos :
https://www.facebook.com/1877504565809763/videos/1877514949142058/