Băutura i-a întunecat mințile unui șofer din Reșița! Două mașini, avariate!

mod1elmic

În această dupa-amiază s-a circulat cu dificultate pe aleea Făgărașului din Reșița din cauza unui accident de circulație în urma căruia doua autoturisme au fost serios avariate.

Un bărbat de 67 de ani, aflat la volanul unui autoturism marca Hyundai a pătruns pe contrasens, în timp ce se deplasa din direcția Calea Caransebeșului spre Spitalul Județean.

În acel moment a lovit un alt autoturism marca Volkswagen care circula regulamentar din direcția Colegiului Mircea Eliade spre Calea Caransebeșului. Impactul nu a mai putut fi evitat, cele doua mașini suferind avarii serioase în urma ciocnirii.

[slickr-flickr search=”sets” set=”72157664683769916″]

În urma impactului, o persoană a fost rănită ușor. Este vorba de soția șoferului autoturismului marca Volkswagen.

La fața locului a sosit un echipaj al Serviciului Poliției Rutiere care i-a testat pe cei doi șoferi cu aparatul etilotest. Se pare ca rezultatele șoferului autorismului Hyundai indicau prezența unei concentrații destul de mare de alcool alcool în sânge, conducatorul auto fiind condus la Spitalul Județean din Reșița pentru prelevarea de probe biologice.

Sergiu TABAN

Distribuie pe:

Stiri similare

1 Comentariu

  1. Patraulea

    Beat in amiaza mare…..?!?!? Unde dracului lucreaza astia, cum traiesc?!?!
    Umanoidul asta la 67 de ani ar trebui odata cu pensia ….sa primeasca si cate o mama de bataie… :)
    Ar fi trebuit sa fie un exemplu… pentru altii mai tineri..
    Rusine….

Comments are closed.

Reper24 nu îşi asumă răspunderea pentru comentarii, deoarece nu-i aparţin şi îşi rezervă dreptul de a interzice sau de a şterge comentariile care conţin: insulte, instigări la ură, la violenţă sau la acte ilegale, exprimări obscene/vulgare
Citiţi şi Politica Redacţiei